بازی محلی وسطی

تاریخ : 1398/5/04 نویسنده :sajad بازدیدها : 81 موضوع : استان ها
اين بازي که از محبوب‌ترين بازي‌هاي زمان مدرسه بود هم براي گذراندن زمان به پرهيجان‌ترين شکل ممکن توصيه مي‌شود، بايد افراد به دو گروه مساوي تقسيم مي‌شوند و به قيد قرعه يا شير و خط، يکي از گروه‌ها در وسط محوطه بازي مي‌ماند و گروه ديگر، در دو قسمت، به طرفين عرضي محوطه بازي روانه مي‌شوند.
بازي با پرتاب توپ به وسيله يکي از بازيکنان گروه کناري آغاز مي‌شود. گروه کناري سعي بر اين دارد که با نشانه رفتن و زدن افراد گروه وسطي باعث سوختن و اخراج آنها بشوند. تلاش گروه داخلي هم بر اين است که با حرکات سريع از اصابت توپ در امان بمانند و چنانچه اگر يار سوخته داشته باشند با ايثار و گرفتن توپ در فضا، که يک امتياز محسوب مي‌شود، او را به بازي برگردانند.
حال، شايد به اين مرحله از بازي رسيده باشيم که تنها يک نفر از گروه وسطي، در داخل ميدان بازي باشد که اگر تا 10 شماره پرتاب نتوانند او را هدف گيري بکنند و بزنند، تمامي ياران سوخته گروهش را احيا کرده، و همگي در وسط ميدان باقي مانده و بازي را ادامه خواهند داد.
گاه با در نظر گرفتن موقعيت وسطي‌ها، به جاي نشانه‌گيري و زدن حريف وسطي، توپ را براي فريب و شيرينکاري هم که شده به دوستان مقابل پاسکاري مي‌کنند تا آنها حسابشان را برسند.

اما مقررات بازي:
1- اگر تمامي بازيکنان وسطي در محدوده ميدان باشند، هر توپ گرفته شده به عنوان يک امتياز ذخيره ضد اخراجي محسوب مي‌شود و اخراجي و اخراج‌ها را به تأخير مي‌اندازد.
2- گرفتن توپ پس از برخورد با زمين موجب سوختن بازيکن وسط است.
  • يه قل دو قل
اين بازي از آن نوستالوژي‌هاي اصل است، ما حتي در خانواده‌مان قهرمان "يه‌ قل دو‌قل" هم داشتيم. بازي به اين شکل بود که پنج عدد سنگ هم اندازه انتخاب مي‌کرديم و مراحل مختلف بازي رو بايد بدون اشتباه طي مي‌کرديم. مراحلي مثل يک قل که بايد يکي يکي سنگ‌ها رو با پرتاب يک سنگ به هوا جمع مي‌کرديم و اين مرحله ادامه پيدا مي‌کرد تا چهار قل. بعد هم مراحلي مثل عروس، آبشاري، آبشار، دروازه، مورچه‌اي، بخوره يا نخوره، و.. . اين بازي خيلي سرگرم کننده است.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود